Koos je er daarom ook voor om met Fiets! In zee te gaan?
Ik geloof heel sterk in een fietsenwinkelnetwerk in België. Voor een land dat zo geïnteresseerd is in koers en fietsen zijn we eigenlijk nog geen groot fietsland, zeker niet in vergelijking met Nederland bijvoorbeeld.
Maar het begint wel te komen. Er is veel vraag naar elektrische fietsen, fiets leasing en alternatieve mobiliteit.
En waar zie je de meerwaarde van een bedrijf als Fiets!?
Mijn vader is al 25 jaar lang vertegenwoordiger voor een fietsmerk. Hij kent de wereld van de fietsenverkoop door en door en heeft een enorme bagage op het gebied van wat goed is en wat niet. Fietsenwinkels waren vaak kleine zaken die specifiek inzetten op de koersfiets. Met de komst van de elektrische fiets is dit helemaal veranderd. Veel mensen die vroeger nooit geïnteresseerd waren in koers, geven ineens relatief veel geld uit aan fietsen. Ik denk aan de vele gezinnen die een elektrische fiets hebben of aan koppels die na een leven van hard werken, nu met pensioen zijn en fietsen kopen om zich samen te ontspannen. Dat vraagt ook een extra dienstverlening.
Wat bedoel je daarmee? Ook bij de bekendmaking van je samenwerking met Fiets! sprak je over service en klantentevredenheid. Waarom is dat zo belangrijk voor jou?
Ik denk dat wij bij Fiets! twee grote troeven in huis hebben. Enerzijds bieden wij als grote groep een ruim gamma kwalitatieve fietsen aan scherpe prijzen bieden, anderzijds beschikken al onze winkels over een eigen werkplaats waarmee we onze claim “zoveel mogelijk mensen zorgeloos laten fietsen” kunnen waarmaken. Want ook al wordt de fiets nu meer en meer gebruikt voor het woon-werk verkeer, het moet toch altijd iets blijven waar je ontspanning in vindt. We willen dat mensen ‘s ochtends ontspannen op het werk aankomen en ’s avonds met een lege kop écht kunnen thuiskomen.
Je gaat bij Fiets! als adviseur aan de slag, wat ga je precies doen?
Ik ga uiteraard advies verlenen over het gamma aan koersfietsen in de vier winkels die hierin gespecialiseerd blijven, maar ik zal ook actief betrokken zijn bij de keuze van de elektrische fietsen. Techniek en fietsen hebben mij altijd geïnteresseerd en daarom dat ik het ook zo graag doe.
Hadden ze niet beter Fabian Cancellara gevraagd om hen te adviseren in de fietsen met elektrische motor?
Euh…